Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (2022)

Hangi yabancı diziyi izlesem derdine artık son. Mutlaka izlemeniz gereken en iyi yabancı dizileri sizler için derledik. En çok izlenen en popüler tüm zamanların en iyi 45 yabancı dizisini IMDB puanlarına göre liste haline getirdik.

Ülkemizde internetin her kesim tarafından rahatlıkla ulaşılması sonucu yabancı dizi izleme oranı oldukça yükselmiştir. Netflix gibi dizi izleme platformların gelişmesiyle yabancı dizileri izlemek artık çok kolaylaşmıştır.

Yabancı dizilerin Türk dizilerine göre daha kısa süreli olması ve daha kaliteli olması daha güçlü prodüksüyonları olması ayrıca yabancı dizi alt yazılarının da kolayca bulunabilmesi ile popülerlikleri bir o kadar artmıştır.

Tabi binlerce yabancı dizi arasından en iyi olanlarını seçmek oldukça zor olmaktadır. Bu listedeki dizilerin hemen hemen hepsini izlemiş birisi olarak sizlere en iyi yabancı dizileri aktarmak istedim.

Özellikle kolay İngilizcesi sürükleyici konusu olan Lost yabancı dizisi ile ülkemizde ve dünyanın her yerinden izlenmeye başlayan yabancı dizi furyası Breaking Bad ile popülerliğini devam ettirdi ve Game of Thrones ile zirve yapmış bulunmaktadır.

En İyi 45 Yabancı Dizi

En iyi yabancı diziler listesini oluştururken IMDb puanları ve daha çok devam eden popüler yabancı dizilerden oluşan bir liste hazırladım. Bir çoğunu izlediğinizi düşündüğüm birbirinden güzel yabancı dizileri hala izlemediyseniz çok geç kalmış sayılmazsınız.

45. The Witcher

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (1)

Yayınlanma Tarihi: 20 Aralık 2019 -Devam Ediyor
IMDb Puanı: 8.3/10 253,242
Oyuncular: Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra
Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera

The Witcher Polanyalı yazar Andrzej Sapkowski romanından ilk önce muhteşem serisi olan oyuna oradan da Netflix tarafından diziye çevrilmiştir. Bence gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunu olan The Witcher 3: Wild Hunt günlerce oynamış, ortamın karakterlerin tüm hikayenin fanı olarak bu diziye tarafsız davranamayacağım. Oyunda geçen atmosferi dizide de görmem beni çok mutlu etti.

Kısaca dizi konusuna gelirse Rivialı Geralt (Geralt of Rivia) gençliğinde ailesinden alınıp mutasyona uğratılarak withcher yani yaratık avısı yapılmıştır. Yaşadığı mistik dünyada insanlara zarar veren canavarlar, büyü yapan elfler ve insanlar bulunmatadır. Özetlenmeyecek bir konusu vardır çünkü 8 kitabı özetlemek oldukça zordur.

Tek diyebileceğim fantastik yapımları seviyorsanız bu muhteşem yapıtı kesinlikle izlemeniz gerektiğidir.

44. Sex Education

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (2)

Yayınlanma Tarihi:11 Haziran 2019 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.3/10133,709
Oyuncular:Simone Ashley, Asa Butterfield, Gillian Anderson
Tür:Komedi, Dram

Son zamanların en popüler Netflix gençlik dizilerinden birisi olanSex Education 2 sezon 16 bölümügeride bırakmıştır. Benim de izlediğim Sex Education Netflix orijinal yapımı klasik gençlik filmi gibi gözükse de çoğu insanın yaşadığı olayları da konu alıyor.Dizi 16 yaşındaki lise öğrencisi Otis’incinsel terapist annesi gibi okulda arkadaşlarına cinsel konularda yardım etmesi tavsiye vermesi üzerinde geçiyor. Okulun asi kızı Maeve tek başına yaşamakta ve maddi konularda çok sıkıntı çekmektedir. Okulda bir gün Otis’in başkalarına ücretsiz tavsiyeleri şahit olur ve ona bir iş anlaşması sunar. Otis’de asi kıza duygular beslemekte ve amaç para kazanmak değil gönül kazanmaktadır. Hikayesi bu şekilde başlayan dizi gayet kafa boşaltmalık zevkli bir dizidir.

43. Prison Break

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (3)

Yayınlanma Tarihi: 29 Ağustos 2005 – 30 Mayıs 2017
IMDb Puanı: 8.3/10 454,208
Oyuncular: Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco
Tür: Aksiyon, Suç , Dram

Politik bir komplo yüzünden masum bir adam olan Lincoln ‘Linc’ Burrows ölüm cezasına yollanır ve tek umudu, her ikisini de içeriden çıkarmak için kasıtlı olarak aynı hapishaneye gönderilmesini sağlama görevini yapan kardeşi süper zeka İnşaat Mühendisi Michael Scofield’dir . 6 Sezon ve 91 Bölüm yayında kalan dizi Türkiye’de çok popüler olmuştur. Benimde izlediğim dizi ilk 3 sezonu mükemmeldir. Hapishane hayatı ve hapishaneden kaçmak için her detayı vücuduna dövme yapmış Michael Scofield ve derin devlet komplolarının anlatıldığı diziyi göz kırpmadan izleyeceksiniz.

42. Fringe

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (4)

Yayınlanma Tarihi: 9 Eylül 2008 – 18 Ocak 2013
IMDb Puanı: 8.4/10 213,621
Oyuncular: Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble
Tür: Bilim-Kurgu, Dram, Gizem

100 bölüm yayımlanan Fringe dizisi J.J.Abrams tarafımdan yaratılan dizi FBI tarafından açıklanamayan doğaüstü olaylar için Boston, Massachusett merkezli Fringe adında bir ekip oluşturulmuştur. Ekipte FBI ajanı Dunham, 17 yıl akıl hastanesinde kalmış hükümetin gizli deneylerinde kullanılmış bilim adamı Walter Bishop ve oğlu Peter Bishop bulunmaktadır. Birbirinden ilginç doğaüstü olaylar Fringe tarafından çözülmeyi beklemektedir.

41. Ozark

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (5)

Yayınlanma Tarihi:21 Temmuz 2017 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.4/10 152,295
Oyuncular:Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner
Tür:Suç, Dram, Gerilim

3 sezon 30 bölümügeride kalanOzarkyabancı dizisinin yapımcılığı yönetmenliğini ve baş rolünü usta oyuncu Jason Bateman yürütmektedir. Marty Byrde (Jason Bateman) Amerika Chicago şehrinde bir aile babasıdır. Marty muhasebe şirketi bulunmakta ve Meksika’nın ünlü uyuşturucu kartellerinden birinin paralarını aklama işine bulaşmasıyla işler sarpa sarar. Kendinden nefret ettiren eşi Wendy ve iki ergen çocuğu Charlotte ile Jonah korumak adına Ozark platosunu taşınmasını ele almaktadır. Dizi birçok yönüyle Breaking Bad’e benzemektedir. Ailesini kurtarmak adına suça bulaşan baba, çirkef bir eş ve ergen çocuk ve kötü babanın peşinde bir polis. İki dizi benzer olsa da Ozark Breaking Bad kadar iyi olmasa da bu dizide gayet izlenebilir ve kaliteli bir dizidir.

40. Person of Interest

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (6)

Yayınlanma Tarihi: 22 Eylül 2011 – 21 Haziran 2016
IMDB Puanı: 8.4/10 152,263
Oyuncular: Jim Caviezel, Taraji P. Henson, Kevin Chapman
Tür: Aksiyon, Suç , Dram

Person ofInterestJonathan Nolan tarafından yapımcılığını ve yazarlığını üstlendiği dizi 5 sezon 103 bölüm CBS tarafından yayında kalmıştır. ABD’de ulusal güvenlik amaçlı tüm güvenlik kameraları bir yapay zeka tarafından izlenip incelenmeye başlanmıştır. Bu yazılımı yapan Harold Finch eski bir CIA ajanı olan John Reese işe alarak hayatı tehlikede olan insanları yazılıma bir açık bırakarak yazılım sadece kodlarla iletişim kurmaktadır. Günümüzün en büyük tehlikelerinden biri olan yapay zekanın nelere mal olabileceği ve gelişen olayları incelemeye başlayan dizi muhteşem bir kurguyla yazılmıştır. Bu konulara ilgi duyanların çok zevkli izleyeceğiniz düşünmekteyim. Diziyi bitirmiş biri olarak şiddetle tavsiye ediyorum.

39. La casa de papel

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (7)

Yayınlanma Tarihi: 2 Mayıs 2017 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.4/10 123,806
Oyuncular: Úrsula Corberó, Itziar Ituño, Álvaro Morte
Tür: Aksiyon, Suç, Gizem

Dünyadaki ve Türkiye’deki en popüler İspanyol yapımı olan La casa de papel bence dünyanın en güzel soygun dizisidir. 31 Bölüm ve 4 sezonu biten dizinin 5. sezonunu dört gözle beklemekteyim. Son derece zeki ve akıllı olan El Profesor önderliğindeki hırsız grubu Avrupa Merkez Bankasından 2.4 milyar avroyu soymak için yapılan olayları mükemmel bir kurguda anlatmaktadır. Grup üyelerinin hayatı geçmişi ve şu anki maceralarını anlatan dizi Netflix yapımıdır. İspanyolların en başarılı yapımı olan La casa de papel son sürat yeni soygunlarla devam etmektedir.

38. After Life

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (8)

(Video) Bağımlısı Olacağınız 9 Netflix Dizisi🎬 I Yabancı Dizi Önerileri🌟

Yayınlanma Tarihi:8 Mart 2019 – Devam Ediyor
IMDb Puanı: 8.5/10 69,549
Oyuncular:Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way
Tür:Komedi, Dram

After Life Konusu

30 dakikalık komedi dram dizisiAfter Life 2 sezon 12 bölümütamamlamıştır. Harika bir hayata sahip Tony (Ricky Gervais) , herşey çok güzel giderken eşinin ani ölümüyle yıkılır ve ağır bir depresyona girer. Psikolojisi bozulan Tony artık hiçbir şeyi takmaz aklına ne gelirse onu yapar ve kimseyi sallamaz. Tony’nin bu davranışları yakın dostlarını endişelendirir ve onu eski haline getirmeye çalışır. Sizce Tony’nin bu hali mi eski hali mi komik ve eğlenceli izlerken siz karar vereceksiniz.

37. Spartacus

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (9)

Yayınlanma Tarihi: 22 Haziran 2010 – 12 Nisan 2013
IMDb Puanı: 8.5/10 215,411
Oyuncular: Andy Whitfield, Lucy Lawless, Manu Bennett
Tür: Aksiyon, Biyografi, Macera

Ülkemizde çok popüler olan dizi bolca kan, şiddet ve erotizm içermektedir. Trakyalı bir asker olan Spartaküs Roma Cumhuriyeti ile birlikte Getaelar’a karşı savaşmak için Roma ordusuna katılır. İlk çarpışmadan sonra Spartacus doğuya doğru çekilen Getae ordusunu takip etmek yerine Karadeniz’e gitme emri veren Gaius Claudius Glaber’a karşı gelir ve köyüne gitmeye karar verir. Sonra Roma ordusu Spartaküs ve karısını bir mağarada saklanırken bulur.

Spartaküsün karısı Suriyeli bir tüccara satılır. Karısının intikamını almak için gladyatör olan Spartaküs tüm kölelerle birlikte Roma İmparatorluğundan intikam almak için herşeyi yapacaktır.

36. Outlander

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (10)

Yayınlanma Tarihi:9 Ağustos 2014 – Devam Ediyor
IMDb Puanı: 8.5/10 112,706
Oyuncular: Caitriona Balfe, Sam Heughan, Duncan Lacroix
Tür: Dram, Fantastik, Romantik

Benimde geç ama yeni izlemeye başladığım diziyi çok beğendiğimi söylemeliyim. İngiliz yapımı dizi Diana Gabaldon’un aynı isimli romanından esinlenerek dizi haline getirilmiştir. 1945 yılında yaşayan, evli bir savaşta hemşirelik görevi yapmış olan Claire Randall gizemli bir şekilde kocasıyla birlikte gezdiği İskoç topraklarında 1743 yılına yolculuk eder ve yakışıklı İskoç savaşçısı olan Jamie Fraser ile ve onun klanı ile tanışır. İlk başlarda geri dönmek için mücadele veren Claire İskoç klanına ve bu yüzyıla gittikçe alışmaya ve sevmeye başlar.

O çağı ve yaşam tarzını inanılmaz güzel aktaran dizide, İngilizlerin yaptığı şiddeti, baskıyı ve haksızlığı sonuna kadar hissedeceksiniz. Hem İskoç toprakların güzelliğine ve yaşam tarzlarını çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Tarihi ve fantastik dizilerden hoşlananlar için içinde her türü barındıran Outlander dizisine bayılacaksınız.

35. The Punisher

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (11)

Yayınlanma Tarihi:17 Kasım 2017 – 18 Haziran 2019
IMDb Puanı: 8.5/10 169,828
Oyuncular:Jon Bernthal, Amber Rose Revah, Ben Barnes
Tür:Aksiyon, Suç, Macera

Marvel evreninde geçen The Punisher Netflix dizisi 53 dakikalık bölümleriyle 2 sezon 26 bölüm sürmüştür. Marvel evrenindedeniz piyadesi olan Frank Castle(Jon Bernthal) çocuklarını ve karısını öldürenlerden intikamını alır ve tüm şehir tarafından “The Punisher” olarak tanınır. İntikamını alan Frank Castle olayların New York şehrinde daha derin bir komplonun ürünü olduğunu öğrenir ve kendisi gibi haksızlık yaşayan aileler için adalet sağlamaya başlar. Marvel dünyasından farklı olarak The Punisher daha gerçekçi acımasız ve vahşi bir yapımdır.Netflix dizisiPunisher’ı izlerken aksiyon sahnelerine doyacaksınız.

34. Suits

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (12)

Yayınlanma Tarihi: 23 Haziran 2011– Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.5/10 324,186
Oyuncular: Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Meghan Markle
Tür: Komedi, Dram

Avukatlık eğitimini tamamlamadan eğitimini yarıda bırakan muhteşem hafızaya sahip Mike Ross New York’un en iyi avukatlarından biri olan Harvey Specter yanında bir iş bulur. Bir avukatlık dizisi ne kadar iyi olabilir diye düşünebilirsiniz fakat bu dizi çok sürükleyici ve zevklidir. Benimde 5 sezonunu izlediğim diziyi izlemenizi tavsiye ediyorum.

33. Supernatural

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (13)

Yayınlanma Tarihi: 13 Eylül 2005– Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.5/10 350,563
Oyuncular: Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver
Tür: Dram, Fantezi, Korku

İzlemeseniz bile mutlaka duyduğunuz bu çok popüler diziyle beraber büyüdük desek yeridir. 15 sezon ve 315 bölüm yayınlanan ve halen devam etmekte olan Supernatural tam bir doğaüstü olaylar üzerine kuruludur. Babalarının izinden giden iki kardeş avcı olarak hayatlarına devam ediyorlar. Canavarlar, şeytanlar, melekler hatta tanrıların geçtiği dizi de birçok kötü doğaüstü canavarlarla mücadelesi anlatılmaktadır. Sam ve Dean Winchester’ın hayatını izlerken ortak olduk diyebiliriz. Bu kült yapımı izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

32. Vikings

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (14)

Yayınlanma Tarihi: 3 Mart 2013 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.5/10 389,075
Oyuncular: Gustaf Skarsgård, Katheryn Winnick, Alexander Ludwig
Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Vikingler bizi okyanusun uzak kıyılarını keşfetmeyi ve yapmalamayı özleyen bir Viking savaşçısı ve çiftçi olan Ragnar Lothbrok’un acımasız ve gizemli dünyasına bizlere anlatan dizi History Channels kanalında yayınlanmakta ve halen devam etmektedir.

31. Mad Men

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (15)

Yayınlanma Tarihi:19 Temmuz 2007 – 17 Mayıs 2015
IMDb Puanı: 8.6/10195,706
Oyuncular: Jon Hamm, Elisabeth Moss, Vincent Kartheiser
Tür: Dram

The Sopranos’un ödüllü yapımcı ve yazarı Matthew Weiner’ın yaratıcısı olduğu Mad Men 1960’ların Amerikasını reklamıcılık dünyasının merkezi olan New York’ta geçmektedir.

Reklam gurusu Don Draper ve ekibinin maceralarını ve 60’ların büyülüğü güzelliğini bu dizi ile keşfedeceksiniz. Bizim klasik Türk dizisindeki gibi bir reklam ajansı ve çalışanları düşünmeyin. Oyuncular dönemi çok gerçekçi bir şekilde aktarmışlardır. Bu dönemleri merak eden ve sevenler için muhteşem bir dizidir.

30. Shameless

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (16)

Yayınlanma Tarihi:9 Haziran 2011 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.6/10189,706
Oyuncular: Emmy Rossum, William H. Macy, Ethan Cutkosky
Tür: Dram, Komedi

Bu dizi size çok uzak gibi gözükebilir ama Türk uyarlaması olan Bizim Aile dizisini illa görmüştürsünüz. Bizim aile dizisini izleyince orjinalide kötü diye düşünmeyin.

Shameless Chicago’nun güneyinde geçen dizi altı çocuk ve bir babadan oluşan ailenin trajikomik hikayesini anlatmaktadır. Baba sarhoş ve sorumsuz olmakla beraber evin en büyüğü abla 5 kadeşine bakmak ve çalışmak zorundadır. Orjinalinde bol şiddet, uyuşturucu seks ve bir sürü eğlenceli ve dramatik konuları içermetedir. Bizim Türk versiyonu gibi Yeşilçam tadında değildir.

(Video) Dünya Konuşuyor, Bilin İstedim - 5 DİZİ ÖNERİSİ

29. Justified

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (17)

Yayınlanma Tarihi:16 Mart 2010 – 14 Nisan 2015
IMDb Puanı: 8.6/10 82,706
Oyuncular: Timothy Olyphant, Nick Searcy, Joelle Carter
Tür: Aksiyon, Dram, Suç

6 sezon 78 Bölüm süren bu Amerikan dizisi bölümleri ortalama 43 dakika sürmektedir. Federal Şerif Raylan Givens Miamide görev yapmaktadır. Görev sırasında bir gün kendini savunmak isterken, halkın gözü önünde bir suçluyu öldürür ve medya ve halk tarafından linçe uğrar. Bunun üzerine şerifi Kansas’ın Harlan kasabasına gider ve burada suçlularla amansız bir savaşa girer.

28. Doctor Who

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (18)

Yayınlanma Tarihi:17 Mart 2006 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.6/10193,706
Oyuncular: Jodie Whittaker, Peter Capaldi, Pearl Mackie
Tür: Aile, Dram, Macera

12 sezon ve 190 Bölümü deviren İngilizlerin en uzun soluklu dizilerinden biri olan Doctor Who bizim arka sokaklar gibi bitmek bilmiyor. Bu doktor başka bir doktor. Doctor Who, Gallifrey gezegeninden gelmiş ve bu gezegende yaşayanlar gibi zamanın efendisidir. Zamanda yolculuk yapabilen Doktor Dalekler ile savaştan kaçıp Gallifrey gezegeninden tek sağ kalmış kişidir. Dünyalı yol arkadaşı ile dünyayı ve evreni korumak için amansızca uğraşmaktadır.

Değişik sezonlarda değişik doktorlarla karşılacağınız bu BBC dizisi fantastik yapımları severler tarafından sevileceğini düşünmekteyim.

27. Mindhunter

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (19)

Yayınlanma Tarihi:13 Ekim 2017 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.6/10188,706
Oyuncular:Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv
Tür:Dram, Suç, Gerilim

70’li yıllarda piyasa sürülenJohn E. Douglas’ın yazdığını Mindhunter(Zihin Avcısı) kitabından televizyona uyarlanan Mindhunter Netflix orijinal dizisidir.2 Sezon 19 Bölümügeride bıraktığımız dizi 70’li yıllarda FBI davranış biriminin ilk kuruluşunu ve gerçek canilerin psikolojik analizini polisiye şeklinde anlatmaktadır. Gerek çekiminde kullanılan teknikler, gerçeğe en yakın sosyolojik psikolojik analizler diziye ne kadar emek verildiğini göstermektedir. Diğer Netflix yapımlarından ayrışan bu dizi bu konuları seven kişiler için bir başyapıttır.

26. Oz

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (20)

Yayınlanma Tarihi: 12 Temmuz 1997 – 23 Şubat 2006
IMDb Puanı: 8.7/10 85,508
Oyuncular: Ernie Hudson,J.K. Simmons,Lee Tergesen
Tür: Dram, Gerilim, Suç

Amerikan yapım Oz HBO tarafından 6 sezon 56 bölüm yayınlanmış hapishane temalı bir dizidir. Oswald Hapishanesi en azılı suçluları barındıran ve bu azılı suçluları bile islah edebileceğini düşünen Tim McManus adlı müdür tarafından idare edilmektedir.

Tobias Beecher alkol sorunları olan bir avukattır. Bir gün alkollü araç kullanırken küçük bir çocuğa çarpar ve Oz hapishande 15 yıl mahkum olur. Uyuşturucu ticareti, güç savaşı, grup kurma, çete kurma gibi birtakım savaşlar içinde avukatın hayatta kalma mücadelesine tanık olacaksınız.

25. Downton Abbey

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (21)

Yayınlanma Tarihi: 9 Haziran 2011 – 6 Mart 2016
IMDb Puanı: 8.7/10 154,561
Oyuncular: Hugh Bonneville, Phyllis Logan, Elizabeth McGovern
Tür: Dram, Romantik

Downton Abbey 20. yüzyılın başlarında Julian Fellowes tarafından oluşturulmuş bir tarihi drama dizisidir. Downton Abbey İrlanda’da, bağımsız televizyon kanalı TV3’de 6 sezon 52 bölüm yayınlanmıştır. 1912-1926 yılları arasında kurgusal Yorkshire ülke arazisinde Downton Abbey’de yer alan dizi, aristokrat Crawley ailesinin ve Edwardian sonrası dönemini ev hizmetçilerinin hayatlarını anlatmaktadır. Tarihteki büyük olaylar hayatlarını ve İngiliz sosyal hiyerarşisine tanık olacağınız diziyi İngiliz yaşam tarzı ve tarihini sevenler için tam bir başyapıttır.

24. The Haunting of Hill House

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (22)

Yayınlanma Tarihi:12 Ekim 2018 – Devam ediyor
IMDb Puanı: 8.7/10128,394
Oyuncular:Henry Thomas, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel
Tür:Dram, Korku, Gizem

The Haunting of Hill House Konusu

1959 yılında piyasaya sürülen Shirley Jackson’ın son yüzyılın en iyi hayalet romanlarından biri kabul edilenThe Haunting of Hill HouseMike Flanagan tarafından Netflix’e aktarılmıştır. Geçmişte tepedeki evde yaşayan aile geçmişte son gecelerinde paranormal aktivite ile karşılan aile yıllar sonra tekrar aynı evde yaşamaya başlarlar. Sıradan korku filmlerinin aksine karakterleri derinlemesini inceleyip analiz etmiş ve sinematografik detayları aynı bir film kalitesindedir. Güçlü kadrosu insanı gerim gerim gerenThe Haunting of Hill House 12 bölüm 1. sezonu ileen başarılı korku arasına çoktan girdi bile.

23. Battlestar Galactica

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (23)

Yayınlanma Tarihi: 14 Ocak 2005 – 20 Mart 2009
IMDb Puanı: 8.7/10 147,561
Oyuncular: Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber
Tür: Aksiyon, Dram, Macera

Battlestar Galactica 4 sezon 74 bölüm sürmüştür. 1978’de Glen A. Larson tarafından yaratılan orijinal Battlestar Galactica’nın yeni çekilmiş versiyonudur. Bu dizinin acayip fanları bulunmaktadır. 1978 yılında çekilmesinden sonra kitapları hala deli gibi satmıştır.

Konuya çok değinmeyeceğim fanları her an kızabilirler. Uzayda geçen dizimiz çekimler çoğunlukla uzay gemisinde geçmektedir. Yapay zeka robotlar Saylonlar ile barış bozulmuş ve hikaye böyle başlamaktadır.Uzay, uzay gemisi uzay savaşlarını seven biriyseniz zaten bu diziyi izlemiştirsiniz. Türünün en iyi dizisidir.

22. Daredevil

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (24)

Yayınlanma Tarihi: 10 Nisan 2015 – 19 Ekim 2018
IMDb Puanı: 8.7/10 326,495
Oyuncular: Charlie Cox, Vincent D’Onofrio, Deborah Ann Woll
Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Netflix yapımı olan Daredevil gündüzleri kör bir avukat olan Matt Murdock geceleri ise karşımıza Daredevil olarak New York suçlularını durdurmak için karşımıza çıkmaktadır. Marvel tarafından yaratılan dizi 3 sezon 39 Bölüm sürmüştür.

21. Dexter

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (25)

Yayınlanma Tarihi: 1 Ekim 2006 – 22 Eylül 2013
IMDb Puanı: 8.7/10 594,208
Oyuncular: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas
Tür: Suç Dram, Gizem

8 Sezon 96 Bölüm süren Dexter dizisi Amerikan drama dizisidir. Miami Metro Polis Departmanı’nda görev yapan Dexter Morgan kan sıçrama analistçisi olarak çalışmaktadır. Dexter Morgan’ın ikinci bir işi daha bulunmaktadır. Kimsenin bilmediği bu iş ise katilleri öldüren bir seri katil olmasıdır.

(Video) Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Dizileri

20. The Boys

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (26)

Yayınlanma Tarihi: 26 Temmuz 2019 – Devam Ediyor
IMDb Puanı: 8.7/10 144,297
Oyuncular: Karl Urban,Jack Quaid,Antony Starr
Tür: Aksiyon, Komedi, Suç

The Boys Amazon Prime tarafından üretilen süper kahraman dizilerine çok farklı bir süper kahraman dizisidir. Son yılların en değişik ve iddalı yapımlarından biridir.

Süper kahramanların güçlerini ve şöhretlerini kötüye kullandığı bir dönemde “The Boys” olarak adlandırılan bir grup insan kendilerini ve dünyayı korumak için bu yozlaşmış süper kahramanları ortadan kaldırmak istemektedir.

Garth Ennis ile Derick Robertson’ın kaleme aldığı çizgi romandan uyarlanan dizi, Supernatural’ın yaratıcısı Eric Kripke’nin imzasını taşıyor. Yönetmen koltuğunda ise bir çok komedi filmlerinden tanıdığımız Seth Rogen ve Evan Goldberg oturmaktadır.

Bu ekiple ne kadar orjinal ve harika bir iş çıkacağını tahmin edebilirsiniz. Çok acayip göndermelerin ve eğlencenin tavan yapacağı bir dizi sizi bekliyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

19. Better Call Saul

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (27)

Yayınlanma Tarihi: 8 Şubat 2015– devam ediyor
IMDb Puanı: 8.7/10 291,812
Oyuncular: Bob Odenkirk, Rhea Seehorn, Jonathan Banks
Tür: Dram, Suç

Breaking Bad dizisindeki avukat olan Saul (Jimmy McGill) o kadar sevildi ki karşımıza bir dizi olarak çıkmıştır. Breaking Bad dizi yapımcısı ve yazarı Vince Gilligan tarafından hayata geçirilen Better Call Saul Jimmy McGill’in New Mexico’daki Albuquerque’de avukat bürosunu kurmasının öyküsünü anlatmaktadır. Breaking Bad’siz yapamayanlar için ilaç gibi gelen dizi Breaking Bad gibi aynı kalitede ilerlemektedir.

18. House M.D.

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (28)

Yayınlanma Tarihi: 16 Kasım 2004 – 21 Mayıs 2012
IMDb Puanı: 8.7/10 372,890
Oyuncular: Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard
Tür: Dram, Gizem

House M.D. Fox tarafından 8 sezon 176. Bölüm yayımlanan bir Amerikan drama dizisidir. Antisosyal çatlak bir doktor olan House teşhisi konulamayan vakaları çözmek için elinden ne gelirse yapmaktadır. Çatlak ama bir o kadar zeki olan doktorumuzun hikayelerini anlatan diziyi izlemenizi tavsiye ediyorum. Dizi Hekimoğlu adı altında Türk uyarlaması da çekilmektedir.

17. Dark

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (29)

Yayınlanma Tarihi:1 Aralık 2017 – devam ediyor
IMDb Puanı: 8.7/10189,583
Oyuncular:Karoline Eichhorn, Louis Hofmann, Jördis Triebel
Tür:Dram, Fantezi, Korku

Netflix’inen ünlü Alman dizisi olan Dark2 sezon 19 bölümügeride bırakmıştır. İlk 2 sezonu soluksuz bir şekilde izleyen biri olarak Almanların sinema yapamadıkları ön yargısı bende tamamen bitmiştir. Netflix yapımı olan Dark’ı ilk bölümden başlayarak kendinizi bir paradoks içinde buluyorsunuz. İlk saniyelerden beri orjinal dilinden de kaynaklı kendinizi kasvetli bir havanın içinde buluyorsunuz. Almanya’nın Winden kasabasında geçen dizi bir küçük çocuğun kaybolması ile başlıyor ve olaylar zamanda yolculuk ve birçok doğaüstü olayla karşılaşacaksınız. İlk bölümünden son bölüme sürekli bir daha ki bölümde ne olacak merakı içinde kalacaksınız. Alman yaşam tarzı, davranışlarını diziyi izlerken öğrenmiş olacaksınız. Zorlanacağınız bir konu karakterlerin gençlik ve yaşlılık hallerini akılda tutmak zor gibi gelse de 2. sezonda göz önüne getire getire ezberleyeceksiniz. Dark’ın ana temasını Einstein şu sözlerle özetlemiş.

“Geçmiş, şu an ve gelecek arasındaki fark, inatçı bir illüzyondan ibarettir…” – Albert Einstein

16. Peaky Blinders

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (30)

Yayınlanma Tarihi: 30 Eylül 2014 – Devam Ediyor
IMDb Puanı: 8.8/10 287,627
Oyuncular: Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory
Tür: Dram, Suç

Her sezonu 6 bölüm olan Peaky Blinders 5 sezonu devirmiştir. Birinci dünya savaşından yeni çıkmış İngiltere’de geçen dizi “Peaky Blinders” adında bir suç çetesinin hikayelerini anlatmaktadır. Post prodüksüyonu harika olan dizide dönemi çok iyi ekrana getirmektedir. İngiltere’nin savaştan sonraki parçalanmışlığını, puslu havasını çamurlu sokaklarında yaşanan olayları çok iyi aktarmışlardır. Bu akıcı dizide her bölüm sizi hayran bırakırken arkada çalan müziklere bayılacaksınız.

15. Westworld

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (31)

Yayınlanma Tarihi: 2 Ekim 2016– devam ediyor
IMDb Puanı: 8.8/10 337,812
Oyuncular: Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Ed Harris
Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

HBO tarafından yayınlanan Westworld 2 sezonu geride bırakmıştır. Yapay zeka kovboy temalı park gelecek gibi konuları içeren beyin yakan bu dizinin konusunu size bırakıyorum. Geçmiş gelecek teknoloji hepsini bir arada istiyorsanız bu dizi tam size göre.

14. House of Cards

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (32)

Yayınlanma Tarihi: 1 Şubat 2013 – 2 Kasım 2018
IMDb Puanı: 8.8/10 427,627
Oyuncular: Kevin Spacey, Michel Gill, Robin Wright
Tür: Dram

6 sezon 51 bölüm ortalama 51 dakikalık bir Amerikan drama dizisi olan House of Cards Netflix tarafından yayınlanmaktadır. House of Cards Güney Karolina 5. bölgeden demokrat partiye kongre üyesi seçilen Frank Underwood’un Dış İşleri Bakanı olmak için çevirdiği pis oyunları ve Amerikan politikasının kirli yüzünü tüm açıklığıyla bizlere iletmektedir. Siyasete ve kumpaslara meraklı olanların çok zevk alarak izleyeceği bir dizi olan House of Cards’ı sizlere tavsiye ediyorum. Taciz davaları ile Kevin Spacey’in baya bir karizması kırılsa ve 6 sezonu tamamlamasa da dizi kalitesinden bir şey kaybetmemiştir.

13. The Office

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (33)

Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2005 – 16 Mayıs 2013
IMDb Puanı: 8.8/10 292,123
Oyuncular: Steve Carell, Jenna Fischer, John Krasinski
Tür: Komedi

The Office 9 sezon 188 bölüm ve 22 dakikadan oluşan son derece komik eğlenceli bir Amerikan dizisidir. Amerika’da bir kağıt şirketindeki Scraton şubesindeki ofiste yaşanan hikayeleri çok komik bir şekilde izleyecilere aktarmıştır. Dizide ofis müdürü Michael Scott ve elemanlarının yaşamlarını ve enteresan karakterleri mizahi bir şekilde anlatan dizi komedi baş yapıtlarındandır.

12. Narcos

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (34)

Yayınlanma Tarihi: 28 Ağustos 2015 -1 Eylül 2017
IMDb Puanı: 8.8/10 288,930
Oyuncular: Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook
Tür: Biyografi, Suç, Dram

Dünyanın bilinen en büyük uyuşturucu baronu Pablo Escobar‘ın gerçek yaşam hikayesini anlatan dizi 3 sezon 30 bölüm olarak Netflix’de yayınlanmıştır. Ünü Kolombiya topraklarını fersah fersah aşan Pablo Escobar’ın gözü dönmüş bir katil mi yoksa bir Robin Hood mu olduğunu gözler önüne seren bu harika diziyi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Sıfırdan 30 milyar $’lık bir servete sahip olan bir uyuşturucu kralının inanılmaz hikayesini soluksuz izleyeceksiniz.

(Video) 2020’de İzlediğim 45 Diziyi Yorumluyorum! | 45 DİZİ ÖNERİSİ | En İyi Diziler

11. Arrested Development

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (35)

Yayınlanma Tarihi: 2 Kasım 2003 – 29 Mayıs 2018
IMDb Puanı: 8.8/10 254,352
Oyuncular: Jason Bateman, Michael Cera, Portia de Rossi
Tür: Komedi

5 Sezon 84 bölüm ortalama 20 dakika olan Amerikan komedi dizisi Arrested Development bir aile şirketi olan Bluth Company çok zengin ve tanınmış bir şirketidir. Aileyi zengin hale getiren baba polis baskınlarına uğraması onlarca yasa dışı iş sebebiyle mal varlığının önemli kısmına el konulması ile hapse girer ve komik hikayeler zinciri bu ilk bölümle başlamıştır.

10. Stranger Things

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (36)

Yayınlanma Tarihi: 15 Temmuz 2016– devam ediyor
IMDb Puanı: 8.8/10 738,952
Oyuncular: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder
Tür: Dram, Fantezi, Korku

Netflix’in en ünlü dizilerinden biri olan Stranger Things 3 sezon 25 bölümü geride bırakmıştır. 2 sezonu da izlemiş biri olarak ilk bakışta dışarıdan çocuk dizisi gibi görünen Stranger Things aslında fantastik evreniyle inanılmaz bir kurguya sahiptir. 80’li yıllarda küçük bir kasabada geçen hikaye 12 yaşında Will adlı hayat dolu bir çocuğun kaybolmasıyla gizemli fantastik maceraya şahit olacağız. Sizi garanti ediyorum 1 günde 2 sezonunu da bitireceksiniz. 3. sezon ile dizi biraz daha eleştiri alsa da sadece 0,1 puan gerilediği görülüyor.

9. Black Mirror

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (37)

Yayınlanma Tarihi: 4 Aralık 2011– devam ediyor
IMDb Puanı: 8,8/10 405.943
Oyuncular: Daniel Lapaine, Hannah John-Kamen, Michaela Coel
Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gerilim

Netflix’in en distopik yapımı olan Black Mirror 5 sezon 22 bölümü geride bırakmıştır. Daha uzun yıllar devam edeceği benzeyen dizi geleceği ve teknolojik gelişmelerin insanlık hayatına nasıl zarar verebileceğini çok acımasız bir şekilde bize göstermektedir. Teknolojiyi kötüye kullandığımızda neler başımıza gelebileceğini bu dizi ile öğreneceksiniz. Dizinin sizi içine soktuğu bohem havasından uzun süre kurtulamıyorsunuz. Gerçekten gelecek bu kadar kötü mü gelecek ?

8. Fargo

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (38)

Yayınlanma Tarihi: 15 Nisan 2014– devam ediyor
IMDb Puanı: 8,9/10 301.352
Oyuncular: Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman
Tür: Suç , Dram , Gerilim

Coen kardeşler FX kanalında Fargo kasabasındaki bir yaşanan olaydan ilham alarak aslına sadık kalmadan yazdığı dizide entrika cinayet ve gerçekçi yaşam hikayesiyle soluksuz 1. sezonu izledim. Martin Freeman’ın efsane oyunculuğuyla 1. sezonu çok beğendiğimi söyleyebilirim. 4 sezon ve 40 bölümü geride bırakan dizi Kuzey Dakota’nın soğuk topraklarındaki cinayet dolu yaşamı üşüyerek izleyeceksiniz. Dizide true based story yazmasına bakmayın gerçek hikayelerden değil hayal ürünüdür. Böyle yazması tahminen çok gerçekçi bir senaryo olmasından diye tahmin ediyorum. Bende başlarda gerçek hikaye diye düşündüm. Biraz araştırınca Coen kardeşlerin hayal ürünü olduğunu öğrendim. Bu harika senaryoyu gerçek bir hikayeden alıntılanmış gibi izleyeceksiniz.

7. True Detective

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (39)

Yayınlanma Tarihi: 12 Ocak 2014– devam ediyor
IMDb Puanı: 9,0/10 436.619
Oyuncular: Vince Vaughn, Colin Farrell, Rachel McAdams, Michelle Monaghan, Woody Harrelson
Tür: Suç , Dram , Gizem

HBO tarafından yayınlanan Amerikan drama dizisi True Dedective 3 sezon 25 bölümü geride bırakmıştır. Dizinin ilk sezonunda yaşanan olaylar Louisiana eyaletinde geçmektedir. Cinayet masasında görevli dedektifler olan Rust Cohle ve Martin Hart acımasız bir seri katilin peşine düşerler ve bu muhteşem polisiye dizisi bu şekilde başlar.

6. Sherlock

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (40)

Yayınlanma Tarihi: 8 Ağustos 2010 – devam ediyor
IMDb Puanı: 9,1/10 782.098
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs
Tür: Suç , Dram , Gizem

Arthur Conan Doyle ünlü serisi Sherlock Holmes’un 21. yy. uyarlaması olan dizi HBO tarafından yayınlanmaktadır. Benimde merakla izlediğim Sherlock dizisi film gibi 15 bölümüyle bölüm başı ortalama 90 dakika sürmektedir. Muhteşem kurgusu, beyin yakan senaryosuyla ve Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes), Martin Freeman (Dr. John Watson) inanılmaz performansıyla Sherlock tam bir başyapıttır. Hala izlemediyseniz pişman olacaksınız!

5. The Sopranos (Soprano Ailesi)

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (41)
Yayınlanma Tarihi: 10 Ocak 1999 – 10 Haziran 2007
IMDb Puanı: 9,2/10 278.067
Oyuncular: James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Steven Van Zandt
Tür: Suç , Dram

HBO tarafından yayınlanmış The Sopranos dizisi 6 Sezon 86 Bölüm sürmüştür. Ortalama 60 dakika süresiyle Amerikan İtalyan mafya babası olan Tony Soprano’nun ve ailesinin 2000’lerin başındaki mafya hayatını başından geçenleri etkileyici bir şekilde anlatmaktadır. James Gandolfini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayanlar bu dizi ile efsaneyi hatıralarımızda yaşatacağız.

4. The Wire

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (42)
Yayınlanma Tarihi: 2 Haziran 2002 – 9 Mart 2008
IMDb Puanı: 9,3/10 242.438
Oyuncular: Dominic West, John Doman, Deirdre Lovejoy, Wendell Pierce, Lance Reddick, Sonja Sohn, Seth Gilliam
Tür: Suç, Dram, Gerilim

HBO tarafından 2002 yılında yayınlanan ve eski Baltimore gazetecisi ve yazar David Simon tarafından oluşturulan The Wire dıştan geleneksel bir polis dizisine benze de derinlemesine bakışta ceza adalet sisteminin ve uyuşturucu savaşının acımasız gerçekçi bir eleştirisidir. 5 sezon 60 bölümden oluşan The Wire, bir Amerikan şehri olan Maryland Baltimore’un üzerine kapsamlı bir incelemesidir. Klasik dizilerin aksine kötülerin cezalandırıldığını iyilerin hak ettiği sonun aksine The Wire’da inanılmaz bir gerçeklik barındırıyor.

3. Game of Thrones (Taht Oyunları)

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (43)

Yayınlanma Tarihi: 17 Nisan 2011 – 19 Mayıs 2019
IMDb Puanı: 9,3/10 1.698.382
Oyuncular: Emilia Clarke, Kit Harington, Peter Dinklage, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau, Sophie Turner, Maisie Williams
Tür: Aksiyon, Macera, Drama

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (44)
HBO tarafından yayınlanan George R. R. Martin kitaplarından uyarlanan dizi fantastik bir geçmiş evrende geçmektedir. Dokuz asil aile, Westeros’un efsanevi toprakları üzerinde kontrol etmek için savaşırken, eski bir düşman binlerce yıl uykuda kaldıktan sonra geri döner. 7 krallıktan oluşan Westeros mistik fantastik evreninde 7 krallıkta demir tahtı elde etmek için yüzyıllardır savaşmaktadır. Winter is coming!Benimde izlediğim bu dizide Yüzüklerin Efendisinden sonra en başarılı fantastik evrende geçen bu dizide baş rol kavramı bulunmamakta ve inanılmaz geniş kurgulanmış bir hikaye içermektedir. Son 2 sezonu izleyicileri ve beni de biraz mutsuz etse de ilk 5 sezonu için efsaneler arasında yerini kesinleştirdi. Sonunda kış geliyor merak etmeyin dizi severler.

2. Chernobyl

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (45)

Yayınlanma Tarihi: 6 Mayıs 2019 – 3 Haziran 2019
IMDb Puanı: 9,4/10 462,226
Oyuncular: Jessie Buckley, Jared Harris, Stellan Skarsgård
Tür: Dram, Gerilim, Tarih

Çernobil yabancı dizisi HBO tarafından yayınlanan Çernobil faciasının tüm gerçekleri, en ufak ayrıntısına kadar anlatan bir mini dizidir. Çernobil dizisini izlerken o dönemin atmosferini, dekoru, makyajı her şeyiyle izleyiciye mükemmel bir şekilde aktarmıştır. Atom mühendisi Valery Legasov’u canlandıran Jared Harris bile birbirlerine çok benzemektedir.

Diziyi izleyen biri olarak küçüklüğümüzden beri duyduğumuz Çernobil Nükleer Santral kazasını ne kadar az detayla bildiğimizi, aslında bu facianın ne kadar büyük bir olay olduğunu dizi sayesinde öğrendik. Eğer oradaki sağduyulu bilim adamları ve işin başında Boris Shcherbina olmasaydı olayın ne denli büyük bir faciaya dönüşebileceğini bize anlatmaktadır.

Totaliter rejimlerde liyakatsız yöneticilerin, yönetimin olayı hiçbirşey yokmuş gibi kapatmaya çalışması yanlış kararlar alması, insanların koltuğu sağlama almak amaçlı daha yüksek görevde yer almak için ne denli facialara yol açabileceğini üzülerek izliyorsunuz. Komşu ülkeler ve Sovyetler Birliği topraklarında milyonlarca insan ölebilecek iken siyasi kaygılar altında hiçbirşey yok edasıyla tavır almak dehşet bir durumdur.

Dünyanın yaşamış olduğu en büyük kazası Çernobil 4. reaktörün patlamasıyla Hiroşima ve Nagazaki atılan atom bombasının 200 kat fazla radyasyon yaymıştır. Bu denli büyük bir faciayı anlatırken ölümü göz önüne alarak çalışan bilim adamı, siyasetçisi, itfaiyeci, madencileri, 90 saniye aralıklarla nükleer santrali temizlemeye çalışan insanları görünce bu eşsiz diziye hayran kalmamak elde değil.

(Video) Tek Oturuşta Biten Tüm Zamanların En İyi 45 Netflix Dizisi

1. Breaking Bad

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 45 Yabancı Dizi (46)

Yayınlanma Tarihi: 20 Ocak 2008 – 29 Eylül 2013
IMDb Puanı: 9,5/10 1.358.157
Oyuncular: Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Giancarlo Esposito, Jonathan Banks, Laura Fraser
Tür: Suç, Dram, Gerilim

5 sezon ve 62 bölümden oluşan Breaking Bad Sıradan bir lise kimya öğretmeni olan Walter White‘ın kanser olduğunu öğrendikten sonra meth üreticisi ve uyuşturucu kralı “Heisenberg” e dönüşümü anlatan dizi tam bir fenomen olmuştur. Vince Gilligan tarafından yaratılan dizinin kusursuz ve hiçbir mantık hatası olmadan yazılması, ve elbette ki oyuncu kadrosunun performansları, en önemlisi de Walter White ve en eski öğrencisi olan Bryan Cranston’un muhteşem performansı (Uyuşturucu ortağı Jesse Pinkman) ile dizi efsane olmuştur. . Dizi o kadar başarılı oldu ki dizideki performansı ile beğenilen avukat rolündeki Bob Odenkirk (Soul) Better Call Soul isminde dizi devam etmektedir. Benimde bitirdiğim bu dizinin kurgusu mükemmel ve olan tüm olaylar ve karakter gelişmelerin hepsi gerçekçi ve mantık hatası yoktur. Bu efsaneyi siz yoksa hala izlemediniz mi ?

FAQs

Hangi yabancı dizi izlenmeli? ›

İzlemeniz Gereken En İyi Diziler - 2022 Dizi Önerileri
 • Squid Game (2021) - IMDb 8.0.
 • Peaky Blinders (2013) - IMDb (8.8)
 • Game Of Thrones (2011) - IMDb 9.2.
 • Friends (1994) - IMDb 8.9.
 • Stranger Things (2016) - IMDb 8.7.
 • The Walking Dead (2010) - IMDb 8.2.
 • Breaking Bad (2008) - IMDb 9.5.
 • Prison Break (2005) - IMDb 8.3.
7 Jun 2022

En çok izlenen yabancı diziler hangileri? ›

Tüm zamanların en çok izlenen yabancı dizilerini oluşturduğumuz bu listede, birbirinden güzel dizileri bir arada bulabilirsiniz.
...
TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK İZLENEN 30 DİZİSİ | 2022 DİZİ ÖNERİSİ
 1. Moon Knight. ...
 2. The Staircase. ...
 3. The Ipcress File. ...
 4. Black Bird. ...
 5. The Playlist. ...
 6. The Essex Serpent. ...
 7. Irma Vep. ...
 8. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.

Ne oldu dizi önerileri? ›

IMDb: 9.3 Rotten Tomatoes: %99 Google: %96 Biz Evde Yokuz:
 • Rick And Morty (IMDb: 9.2) An error occurred. ...
 • Sherlock (IMDb: 9.1) The Empty Hearse. ...
 • 7. When They See Us (IMDb: 9.0) ...
 • Friends (IMDb: 8.9) ...
 • Narcos ve Narcos Mexico (IMDb: 8.8) ...
 • Peaky Blinders (IMDb: 8.8) ...
 • Stranger Things (IMDb: 8.8) ...
 • Black Mirror (IMDb: 8.8)

En güzel eski diziler hangileri? ›

En İyi Eski Diziler
 • Leyla ile Mecnun (IMDb 9,1) Aynalı Tahir (IMDb 3,1)
 • Yarım Elma (IMDb 5,6) Asmalı Konak (IMDb 5,8)
 • Mahallenin Muhtarları (IMDb 6,1) Çiçek Taksi (IMDb 6,1)
 • Hayat Bilgisi (IMDb 6,4) Bizimkiler (IMDb 8,2)
 • Süper Baba (IMDb 8,7)

Kült dizi ne demek? ›

ancak belli bir düzeyin üzerinde olan ve standartlarından ödün vermeyip kalitesini koruyabilmiş olan dizilerin girebileceği kategoridir. genelde kült bir dizide sanatsal yönden kuvvetli göndermeler mevcuttur. izleyici kaygısı nispeten bulunmaz ama varsa bile belli bir çizginin altına asla inmemiştir.

Breaking Bad de cinsellik var mı? ›

Breaking Bad. Az cinsellik var, 5 sezon genelde 15-16 bölümlük.

Netflix te ne izlemeli? ›

Sizin için en iyi Netflix dizilerini derledik.
 1. 1. When They See Us (2019) IMDb: 8,9.
 2. Black Mirror (2011–2019) IMDb: 8,8. ...
 3. 3. Narcos (2015–2017) IMDb: 8,8. ...
 4. Peaky Blinders (2013–2022) IMDb: 8,8. ...
 5. Stranger Things (2016– ) IMDb: 8,7. ...
 6. The Crown (2016-) IMDb: 8,7. ...
 7. 7. The Queen's Gambit (2020) ...
 8. 8. The Haunting of Hill House (2018) ...
9 Mar 2022

Hangi dizi izlemeli? ›

İzlenmesi Gereken Diziler 2022: Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı En İyi Diziler Listesi
 1. Game of Thrones (2011-2019) IMDb: 9.5. ...
 2. Breaking Bad (2008-2013) IMDb: 9.5. ...
 3. Doctor House (2004-2012) IMDb: 9.1. ...
 4. Sherlock (2010) IMDb: 9.1. ...
 5. Band of Brothers (2001) IMDb: 9.0. ...
 6. Black Mirror (2011) IMDb: 8.9.
21 Sept 2022

Netflix te ne izlemeli 2022? ›

En İyi Netflix Dizileri 2022: Yabancı ve Yerli Netflix Dizi...
 • Breaking Bad. ...
 • Our Planet. ...
 • The Last Dance. ...
 • Avatar: Son Hava Bükücü ...
 • Rick And Morty. ...
 • Sherlock. ...
 • When They See Us. ...
 • Friends.

Ne izlenir dizi? ›

MUTLAKA İZLENMESİ GEREKEN DİZİLER - ÖDÜLLÜ 44 DİZİ ÖNERİSİ
 1. Squid Game. 2021 yılına damga vuran Netflix yapımı bu Kore dizisinde gerilim dolu sahneler sizleri bekliyor. ...
 2. 2. Fatma. ...
 3. 3. Lupin. ...
 4. 4. 50 m2. ...
 5. Locke & Key. ...
 6. Snowpiercer. ...
 7. 7. The Gift (Atiye) ...
 8. 8. Dark.

Türkiyenin en uzun dizisi kaç bölüm? ›

29 Mart 1993 – 15 Ocak 1999 tarihleri arasında yayınlanan Ferhunde Hanımlar 1.780 bölümüyle Türkiye'nin en uzun soluklu yerli dizisidir.

90 larda hangi diziler vardı? ›

90'ların Efsaneleşen Dizileri
 • Bizimkiler.
 • Ferhunde Hanım ve Kızları
 • Yılan Hikayesi.
 • Ruhsar.
 • Süper Baba.
 • Kaygısızlar.
 • Çiçek Taksi.
 • Sıdıka.
30 Aug 2021

Hangi diziyi izlesem 2021? ›

Bir Oturuşta İzleyip Bitirmek İsteyeceksiniz! İşte 2021'in En Sevilen ve En Yüksek Puanlı Dizileri
 1. Aspirants. IMDb: 9.7.
 2. Dhindora. IMDb: 9.6. ...
 3. 3. Arcane: League of Legends. IMDb: 9.2. ...
 4. Clarkson's Farm. IMDb: 9.1. ...
 5. Mumbai Diaries 26/11. IMDb: 8.9. ...
 6. Dexter: New Blood. IMDb: 8.9. ...
 7. 7. Invincible. IMDb: 8.7. ...
 8. 8. It's a Sin. IMDb: 8.7. ...
26 Dec 2021

Breaking Bad de cinsellik var mı? ›

Breaking Bad. Az cinsellik var, 5 sezon genelde 15-16 bölümlük.

Netflix te ne izlemeli? ›

Sizin için en iyi Netflix dizilerini derledik.
 1. 1. When They See Us (2019) IMDb: 8,9.
 2. Black Mirror (2011–2019) IMDb: 8,8. ...
 3. 3. Narcos (2015–2017) IMDb: 8,8. ...
 4. Peaky Blinders (2013–2022) IMDb: 8,8. ...
 5. Stranger Things (2016– ) IMDb: 8,7. ...
 6. The Crown (2016-) IMDb: 8,7. ...
 7. 7. The Queen's Gambit (2020) ...
 8. 8. The Haunting of Hill House (2018) ...
9 Mar 2022

Hangi Türk dizi izlenmeli? ›

 • Şahsiyet. Dram, Gerilim. Oyuncular: Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger. ...
 • Leyla ile Mecnun. Komedi, Romantik. Oyuncular: Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Köksal Engür. ...
 • Kanıt. Dedektif. ...
 • Kardeş Payı Komedi. ...
 • Masum. Dram, Gerilim, İnternet Dizisi. ...
 • Yedi Numara. Dramatik komedi, Aile. ...
 • Mezarlık. Dedektif. ...
 • İşler Güçler. Komedi.

Ne izleyelim 2022? ›

414
#Filmin Adı2022 Yılı T. Seyirci
1Bergen 4 Mart 20225.484.798
2Kesişme - İyi ki Varsın Eren 1 Ocak 20222.326.577
3Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında 6 Mayıs 20221.563.041
4Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü 8 Temmuz 20221.228.154
52 more rows

Ne izlenir 2022? ›

Bakalım 2022'nin en çok izlenen filmleri nelermiş...
 1. Bergen - 5.462.094.
 2. Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında - 1.535.827.
 3. Aslan Hürkuş Kayıp Elmas - 1.156.476.
 4. The Batman - 1.081.473.
 5. Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok - 961.470.
 6. Kirpi Sonic 2 - 683.277.
 7. Dilberay - 680.670.
 8. Kırmızı - 503.347.
6 Jul 2022

Videos

1. NETFLIX DİZİ ÖNERİLERİ (İZLENESİ 7 DİZİ +4 BONUS)
(Murat Soner)
2. 10 DAKİKADA 32 DİZİ ÖNERİSİ | DÜNYA REKORU
(Murat Soner)
3. DÜNYA'NIN EN İYİ 20 DİZİSİ
(Filmler ve Filimler)
4. MUTLAKA İZLENMESİ GEREKEN 7 DİZİ I VİZYONUNUZU DEĞİŞTİRECEK DİZİLER
(Zeynep Sim Yilmaz)
5. MUTLAKA İZLENMESİ GEREKEN EN İYİ 10 NETFLİX DİZİSİ
(Mekanlarla Türkiyem)
6. Best Turkish Series to Learn Turkish | Super Easy Turkish 45
(Easy Turkish)

Top Articles

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Otha Schamberger

Last Updated: 11/10/2022

Views: 6095

Rating: 4.4 / 5 (75 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Otha Schamberger

Birthday: 1999-08-15

Address: Suite 490 606 Hammes Ferry, Carterhaven, IL 62290

Phone: +8557035444877

Job: Forward IT Agent

Hobby: Fishing, Flying, Jewelry making, Digital arts, Sand art, Parkour, tabletop games

Introduction: My name is Otha Schamberger, I am a vast, good, healthy, cheerful, energetic, gorgeous, magnificent person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.